Chełm - największe polskie miasto przy granicy Unii Europejskiej. Dawna stolica księstwa, województwa i ziemi chełmskiej. Gród o ponadtysiącletniej historii...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Loading
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

ZIELONE MIASTO

Facebook

fb

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

KULTURA MAŁEGO I DUŻEGO CZŁOWIEKA BUTTON

ipk

WSCH

Logo Funduszu Dróg Samorządowych - odnośnik do strony informacyjnej projektu

Zyj po chelmsku
 

zorza

logo 3 Plus

baner mielec

12B

logo hospicjum chelm

Deklaracja dostępności

5478250
Wizyt dziśWizyt dziś11
Wizyt wczorajWizyt wczoraj1958
W tym miesiącuW tym miesiącu16280
Ogółem od 12 08 2009Ogółem od 12 08 20095478250

Przebudowa al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - ankieta dla mieszkańców

Trwają prace projektowe przebudowy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dla wyjątkowego osiedla Dyrekcja, czyli modernistycznego założenia „miasta – ogrodu”, niezwykle ważnym jest właściwe, ale też społecznie akceptowalne zaaranżowanie tej przestrzeni. Dlatego w porozumieniu z projektantami zaproponowaliśmy rewitalizację nawiązującą do oryginalnego projektu z dwudziestolecia międzywojennego.

Koncepcja zakłada między innymi usunięcie istniejącego, przerzedzonego już drzewostanu. Około 60 sztuk starych, w większości obumarłych lub chorych drzew, które zagrażają bezpieczeństwu, mają zastąpić okazałe dęby szypułkowe odmiany Fastigata. Projekt przewiduje obsadzenie całej alei gęstym szpalerem około 170 sadzonek nowych drzew (trzy razy więcej niż obecnie) o maksymalnej dostępnej wielkości aż 8 metrów. W ten sposób efekt zadrzewionej, reprezentacyjnej arterii, stanowiącej niejako oś założenia urbanistycznego, będzie dostępny od razu po zakończeniu inwestycji, bez konieczności oczekiwania na wieloletni wzrost standardowych sadzonek.

Kolejnym rozwiązaniem nawiązującym do projektu miasta-ogrodu jest nasadzenie prawie 40 tys. szt. dąbrówki rozłogowej, czyli zimozielonej krzewiny zdobiącej przestrzeń między jezdnią a trotuarem, po obu stronach alei.

Uwzględniając potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa uczniom pobliskiej szkoły podstawowej projektanci zaproponowali nowe rozwiązanie w obrębie przejść dla pieszych. Wysepki oddzielające pasy jezdni i przesunięcie „zebry” wymuszą na pieszych zwrócenie się frontem do nadjeżdżających pojazdów poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Koncepcja uwzględnia także wymianę oświetlenia, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo wzdłuż alei, a przez zastosowanie dwóch rodzajów stylowych latarni nawiąże do oryginalnego projektu w duchu modernizmu początku XX wieku.

Korzystając ze znacznej szerokości al. Marszałka Józefa Piłsudskiego projektanci wyznaczą też jednokierunkowe kontrapasy rowerowe (nie ma ich na przygotowanych wcześniej wizualizacjach, ale są projektowane) dla skomunikowania Gmachu z siecią miejskich dróg rowerowych przez bezpośrednie połączenie ze ścieżką na ulicy Kolejowej.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wizualizacjami i planem sytuacyjnym przebudowy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, która ma być osią restaurowanego założenia urbanistycznego opartego o budynek „Gmachu” z jednej strony, a dworca kolejowego z drugiej. Wkrótce PKP rozpocznie modernizację dworca głównego, który zyska modernistyczny kształt, korespondujący z proponowaną wizją.

Wspomniana oś jest z kolei częścią szerszego planu rewitalizacji tej części Chełma – uzupełni wykonane wcześniej remonty ul. 11 Listopada, pl. Dworcowego oraz parkingów i uliczek okalających pl. Niepodległości, a także trwającą przebudowę ulicy Kolejowej.

W poniższym linku znajdziecie Państwo wizualizacje i plan:

https://tiny.pl/7f4dw

Jesteśmy ciekawi, jak oceniacie Państwo przygotowaną koncepcję przebudowy i czy zgadzacie się z wizją remontu al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawioną przez projektantów. Swoje zdanie możecie wyrazić przez odpowiedź na kilka pytań zawartych w poniższej ankiecie.

https://tiny.pl/7f4dn

 

Przyjazne strony

 rzecznik  
    chdk logomdk  
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack