Chełm - największe polskie miasto przy granicy Unii Europejskiej. Dawna stolica księstwa, województwa i ziemi chełmskiej. Gród o ponadtysiącletniej historii...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Loading
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
http://chelm.pl/www/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Spotkanie robocze ws. koronawirusa

11 marca w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Miasta Chełm (w osobach Zastępców Prezydenta Agnieszki Kruk i Doroty Cieślik, a także dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Moniki Zaborek-Turewicz), jednostek podległych i organizacyjnych, spółek komunalnych, a także służb medycznych oraz mundurowych.

Podczas spotkania przedstawiona została informacja dotycząca działań, które podjęło Miasto w ramach walki z ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Prezydent Miasta Chełm wystosował do wszystkich jednostek podległych polecenie, aby w każdej z nich znalazły się specjalne pojemniki z płynem do dezynfekcji. Każda z jednostek musi również zaopatrzyć się w dodatkowe termometry bezdotykowe do pomiaru temperatury ciała. Zalecenia są w trakcie realizacji (większość jednostek dysponuje już zarówno pojemnikami, jak i płynem).

Ponadto, w najbliższych dniach w autobusach CLA zamontowane zostaną pojemniki wraz z płynem do dezynfekcji.

Oprócz tego przekazana została informacja dotycząca środków ostrożności, a także ostatnich decyzji ws. szkół, obiektów sportowych czy jednostek kulturalnych, o których pisaliśmy w poniższym tekście:

http://www.chelm.pl/www/glowna/index.php/37-aktualnoci/2020/1994-komunikat-urzedu-miasta-chelm

W trakcie spotkania głos zabrali również przedstawiciele chełmskiego szpitala, Sanepidu oraz Stacji Ratownictwa Medycznego. Lech Litwin, dyrektor ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Chełmie, zdementował plotkę, jakoby w naszym mieście zdiagnozowano przypadek koronawirusa. Podkreślił jednak, że gdyby taka sytuacja faktycznie nastąpiła, szpital jest na to przygotowany. Dodał również, że personel cały czas znajduje się w stanie gotowości, a przed budynkiem placówki, wśród osób, które chcą wejść na jej teren, prowadzone są badania temperatury oraz krótki wywiad dotyczący stanu ich zdrowia. W szpitalu dostępne są pojemniki oraz środki do dezynfekcji dla pacjentów.

Dyrektor Lech Litwin dodał również, że należy zachować spokój i stosować się do profilaktycznych zaleceń, które w obecnej sytuacji mają kluczowe znaczenie.

Stacja Ratownictwa Medycznego dysponuje specjalną karetką do przewozu osób, u których występuje uzasadnione podejrzenie zarażenia koronawirusem. Pojazd będzie uruchamiany na zlecenie Sanepidu, lekarzy rodzinnych lub szpitala.

Przedstawiciele służb medycznych zgodnie zaapelowali do mieszkańców o to, aby w sytuacji, gdy zauważą u siebie niepokojące objawy, kontaktowali się telefonicznie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W godzinach pracy należy dzwonić pod numery: (82) 565 34 21 oraz 565 34 22, natomiast po - pod numer komórkowy: 693 444 561. Gdy nie ma takiej możliwości, należy zgłaszać się do oddziału zakaźnego w chełmskim szpitalu. W pierwszej kolejności zgłoszenie powinno jednak nastąpić telefonicznie do Sanepidu.

W imieniu służb mundurowych głos zabrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, mł. insp. Paweł Łuka, który podkreślił, że jest zbudowany postawą władz miasta oraz jednostek medycznych i sanitarnych. Dodał również, że policja, zgodnie z wytycznymi, jest zobligowana do przeprowadzania kontroli osób poddanych ewentualnej kwarantannie domowej. Zaznaczył też, że przy komendancie wojewódzkim powołane zostało centrum kryzysowe, w którym działają również policjanci z Chełma. Podkreślił, że służby mundurowe działają według zaleceń wojewody, a ich praca przebiega spokojnie. Zapewnił zgromadzonych, że służby są odpowiednio przygotowane do swoich działań.

Zgromadzeni zostali również poinformowani o powołaniu przez Prezydenta Miasta Chełm Sztabu Kryzysowego. Powołanie organu ma na celu sprawne realizowanie zadań związanych z profilaktyką oraz zapobieganiem ewentualnym zarażeniom i rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Szersza informacja zostanie przekazana podczas jutrzejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, z której transmisję będą mogli Państwo obejrzeć za pośrednictwem naszego kanału w serwisie YouTube.

Fotorelacja ze spotkania TUTAJ.

Przyjazne strony

 rzecznik  
    chdk logomdk  
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack