“Europa dla obywateli”

“Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji międzynarodowych projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego.
W ramach Komponentu 2 - Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie mogą być realizowane projekty w ramach trzech działań: Partnerstwo miast, Sieci miast i Projekty społeczeństwa obywatelskiego.
Działania Partnerstwo miast i Sieci miast wspierają projekty współpracy pomiędzy samorządami, mające na celu mobilizowanie obywateli na poziomie lokalnym do angażowania się społecznego, politycznego oraz wolontariatu.
W ramach działania Projekty społeczeństwa obywatelskiego o dofinansowanie mogą ubiegać się przede wszystkim organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje edukacyjne, badawcze, które pragną zwiększyć udział obywateli w procesie kształtowania polityki Unii Europejskiej.
Więcej o programie "Europa dla obywateli" znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego: https://europadlaobywateli.pl/ oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli
W razie pytań – zachęcamy do kontaktu z Punktem Kontaktowym – mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: +48 600 900 681 ; +48 22 447 61 16.

NAJBLIŻSZE TERMINY
KONKURSÓW WNIOSKÓW